Aktivity 

Región Liptov ponúka nepreberné množstvo aktivít, z ktorých si vyberie každý. Môžete tu stráviť skvelú dovolenku v každom období roka.

RELAX PRI VODE

Aquapark Tatralandia 2,5 km  je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy. Na svoje si prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám vo Funparku. Otvorené celoročne.

Vodný park Bešeňová 12 km je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky. Otvorené celoročne.

Termal raj Liptovský Ján 11 km  Južne do obce sa nachádza areál letných termálnych kúpalísk a krytá plaváreň s 50 metrovým bazénom.

Vodná nádrž Liptovská Mara - poskytuje výborné podmienky pre vodné športy, rybolov, člnkovanie, surfovanie, pláž.

LYŽIARSKE STREDISKÁ

Demänovská dolina - Jasná 16 km  Jedno z najväčších stredísk zimných športov sa nachádza v hornej časti Demänovskej doliny na severných i južných svahoch Chopka a Derešov. Má vynikajúce terény pre zjazdové lyžovanie a rôzne dlhé bežecké lyžiarske trate. Na trati Biela púť a Záhradky je možné večerné lyžovanie.

Závažná Poruba - Opalisko - sa nachádza 4 km od Liptovského Mikuláša v oblasti Nízkych Tatier pod vrchom Poludnica. Prevádzkuje lyžiarske zjazdovky a bežecké trate. Takisto je tu možnosť večerného lyžovania a umelého zasnežovania tratí.

Žiarska dolina 14 km - lyžiarske stredisko Dolinky sa nachádza v ústi Žiarskej doliny na južných svahoch Západných Tatier. Lyžiarom sú k dispozícii stredne náročné lyžiarske trate a terény vhodné aj pre skialpinistov. Nájdete tu 5 lyžiarskych zjazdoviek, jednu 6 km dlhú rekreačnú bežeckú trať.

Jánska dolina 15 km - lyžiarske stredisko JAVOROVICA (1060mnm) je situované na úpätí severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkrajších dolín Slovenska, vzdialené 7 km od Liptovského Mikuláša. Svoje miesto si v ňom nájdu úplní začiatočníci ale aj skúsení lyžiari.

TURISTIKA

Liptov a jeho okolie: V blízkom okolí apartmánov sa nachádzajú široké možnosti turistiky, cykloturistiky, rodinných výletov do prírody v oblasti Bobroveckej, Jaloveckej, Kvačianskej či Prosieckej doliny.

Národnou prírodnou pamiatkou, ktorú nájdete v Demänovskej doline je Demänovská jaskyňa Slobody v celkovej dĺžke 8400 m, z ktorých 1800m je prístupných verejnosti. Otvorená je denne okrem pondelka, v období do 15.5. do 30.9. V dolnej časti doliny je druhá najväčšia ľadová jaskyňa na Slovensku Demänovská ľadová jaskyňa v dĺžke 1750 m.

INÉ AKTIVITY

Vináreň U muzikantov Príjemné posedenie pri dobrom víne a výbornej muzike v štýlovom prostredí vinárne.